KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307021
nr 1530 7021
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad. Marin. Olja på duk, 50x74 cm, yttermått inklusive ram: 70x95 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 mars 2023
kl 18:10:31
27/3 18:05:32
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson